Mgr. Kateřina Vrbecká

Kateřina vystudovala Učitelství biologie a Učitelství německého jazyka a literatury pro základní školy na Pedagogické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně.

 V roce 2017 začala pracovat nejprve jako dobrovolník později jako asistentka v mateřské školce Fairbanks Montessori School na Aljašce.  Od prvního dne byla okouzlená pozitivní a motivující atmosférou ve třídách a dětmi ponořenými do práce, kterou si sami mohli vybrat.

 Montessori pedagogika ji zaujala a nadchla respektujícím přístupem k dětem a způsobem výuky, který je vede k samostatnosti, odpovědnosti a úctě k sobě a svému okolí.

 V březnu 2018 absolvovala Montessori Classroom Assistants Course, který byl pro mne a moji práci velkým zdrojem inspirace a studnou informací pro moji budoucí práci i praktický život.

Práce s dětmi předškolního věku je pro ni naplňující a motivující a bere ji jako celoživotní cestu vzájemného učení a obohacování se s dětmi.

 Od malička tráví hodně času v přírodě, ke které si získala vztah díky svým rodičům a dlouholetému členstvím ve skautu, kde jsem během střední školy později pracovala jako vedoucí oddílu. Proto jsem se také rozhodla vystudovat učitelství biologie, kde mě nejvíce zaujala botanika. Ráda sbírá přírodniny, ze kterých pak s dětmi tvoříme a učíme se.

 Nejraději tráví čas na horách, ať už na túrách nebo v zimě na běžkách.  Když není na horách, ráda čte, zpívá ve sboru nebo s kytarou u táboráku.

Po 11 letech strávených na Aljašce se vrací na Moravu a těší se, až bude své zkušenosti z Montessori školky na opačném konci světa sdílet s dětmi v MŠ Semínko.